http://hcr.kkp.cz  > Seznam akcí  > Dětský den za hasičkou
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


 

Dětský den za hasičkou  

15.7.2008 10:43:09  - Jiří Sucharda - Seznam akcí
V sobotu 31. května proběhl v Moutnici tradiční Dětský den za hasičkou a já si vám dovoluji poslat pár fotografií jako malý závdavek, než se mi podaří dát dohromady ukázkové DVD společně se všemi fotkami.


Počasí bylo letos absolutně skvělé, nálada nás všech ještě lepší, účast dětí byla jako vždy super, atrakce a ukázky se všem moc líbili, dárků a sladkostí pro děti bylo dost a dost, takže jedním slovem paráda.

Jako vloni, tak i letos nás navštívili dětičky z brněnského Klokánku společně s kmotřenkou herečkou Alenkou Antalovou. Nicméně letos měli mnohem bohatší program, takže se u nás zdrželi asi 1 hodinku.

Stihli ukázku kamarádů z Policie ČR, kteří nám všem předvedli svoje umění jednak s ovládáním a drezúrou policejních koní a také s výcvikem policejních psů. Kamarádi z Policie ČR sklidili velký aplaus a já si dovoluji jménem SDH Moutnice a jménem všech dětí jim za jejich profesionální ukázky vyseknout velký hold a poděkování.

Děti z Klokánku se u nás v Moutnicích ještě zastavili při své zpáteční cestě do domova, aby si od nás odvezli dárky z materiální sbírky, kterou jsme pro ně společně s obecním úřadem zorganizovali mezi našimi
moutnickými spoluobčany. Všichni byli úžasní a my jim za to moc a moc děkujeme.

Jako každoročně, tak i letos se mohli děti zdarma vydovádět na velkém nafukovacím hradě se skluzavkou a to si piště, že toho náležitě využili. Děti měli také zdarma po celé odpoledne občerstvení. Všichni soutěžící od nás obdrželi poukázku na domácí uzený párek, osvěžili jsme je mraženým nanukem a kofola v takovémto počasí tekla proudem. Tři bečky kofoly jsme vytočili ani nevíme jak.

I letos nás svojí návštěvou poctil náš kamarád Martin Sehnal se svojí stále se rozrůstající sbírkou kol všemožných tvarů a velikostí a co se ovládání týče se to ani nedá popsat. Musíte to vidět na vlastní oči, aby jste uvěřili, že se na tom dá vůbec jezdit. Letos jsme jeho zázraky zapojili do soutěží pro děti a rodiče a byl to úžasný organizační tah, protože při této disciplíně jsme si všichni užili srandy až až. A pouze jedno odřené koleno, které naši profesionálně vyškolení hasiči ošetřili, se nikomu nic nestalo. Martine díky a těšíme se za rok nashledanou.

Na náš Dětský den jsme pozvali také naše kamarády hasiče z nedalekých Šaratic. Ti naše pozvání přijali a když prý už k nám pojedou, tak rozhodně né naprázdno. Ve svém držení maji krásnou ruční koňkou taženou stříkačku, kterou k nám přivezli na ukázku a taky, aby si všichni mohli na vlastní kůži vyzkoušet jak těžký chlebíček měli hasiči s touto
stařičkou hasičskou technikou, když bylo potřeba ručně pumpovat, aby se jim podařilo uhasit požár. Většina z nás si to vyzkoušela a po pár minutách se z nás řinul pot. Řeknu vám, že to byla pěkná fuška a všem našim předchůdcům musíme složit svůj hold a uznání. Dnes to máme v tomto ohledu mnohem jednodušší, tuto práci za nás dělá moderní
technika. Každopádně jsme se všichni pěkně vydováděli a děti se také mohli pod sprškou z proudnice pěkně osvěžit. Počasí tomu přálo.

A to nejlepší jsem si nechal nakonec. Se svojí ukázkou nás přijeli potěšit profesionální hasiči s HZS CPS Brno - Lidická s jejich moderní technikou - vyprošťovacím automobilem VYA Man 8x8. Ukázali dětem možnosti tohoto krasavce a za pomocí staré Volhy jsme mohli sledovat co všechno s ní tento hasičský speciál dokáže. Volha se během chvilky vznášela pomale až v oblacích. Všichni jsme zůstali stát s otevřenou pusou, spouště fotoaparátů se jen míhali.

Kamarádům hasičům z Brna patří naše velká pochvala a poděkování za jejich ukázku a především ochotu a nadšení s jakým se nám a dětem věnovali. Kluci díky.

Po skončení následovalo všemi očekáváne vyhlášení výsledků soutěží. Vyhlašujeme u nás čtyři kate¨gorie podle věku, dále nejmladšího účastníka a účastnici, ale s diplomem a malými dárečky od nás odejdou spokojeny všechny děti. Letos jsme
ještě oceňovali děti ze ZŠ, které se účastnili výtvarné části soutěže - požární ochrana očima dětí. Takže radostných tváří bylo letos dost a dost.

Samozřejmě bychom takovéto krásné odpoledne nemohli uspořádat bez pomoci našich sponzorů a bez elánu a nadšení našich
členů, kteří se zasloužili o zdárný průběh celého sobotního odpoledne.

Dovolte mi, abych tedy na závěr poděkoval všem sponzorům, bez jejichž finanční a materiální pomoci, bychom dětem nemohli rozdávat tolika radosti a já si myslím, že takto investované peníze a čas jsou tou nejlepší investicí na celém světě. Děti jsou pro nás všechny budoucnost a my se jim budeme snažit věnovat svůj čas, nadšení a elán i nadále.

Děkujeme: Obecnímu úřadu Moutnice v čele se starostou obce Ing. Drahonským,
společnosti Limek plus, spol. s r.o. a jmenovitě Ing. Janu Borovi,
společnosti Reklama Kubíček s.r.o.,
společnosti HARTMANN – RICO a. s. z Veverské Bitýšky,
společnosti Kaltenbach,
České spořitelně,
Komerční Bance,
Českomoravská stavební spořitelna,
společnosti Merck spol. s r.o.,
společnosti SIAD Czech spol. s r.o.,
a všem ostatním .....

Srdečné pán bůh zaplať

Pokud jsem na někoho, či něco zapomněl, tak se všem omlouvám, ale je toho moc a já se snažil to shrnout takříkajíc v kostce a už je z toho zase román, tak sorry.

Za SDH Moutnice, jednatel Zdeněk Riedl, tel. 739434963
Počet shlédnutí : 1605
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor