http://hcr.kkp.cz  > Aktuality  > Nástěnky v bytových domech nevyhovují
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


Nástěnky v bytových domech nevyhovují  

7.7.2007 22:37:51  - Jiří Sucharda - Aktuality
Při čtení následujícího článku se mi neustále vkrádá ona památná věta z filmu Pelíšky - A to jsem z tebe chtěl udělat nástěnkáře!


I přesto, že je člověk přesvědčen, že ho již některé věci nemohou zaskočit, stále je životem přesvědčován, že opak je pravdou. I když jsem povoláním požární preventistou města, už dlouho jsem se tolik nepobavil, jako při sledování televizní reportáže na stránkách TV Nova. Chtěl bych jen upozornit čtenáře, kteří se delší dobu pohybují v hasičských kruzích, že se nejedná o Silvestrovskou reportáž, ale o vážně míněný cíl profesionálních hasičů.

Nejde snad ani tak o to zesměšnit tento výplod byrokratického úředníka, ale spíše si představit realizaci v praxi a zejména naprostou nemožnost následné kontroly. Díky brilantní a nezodpovědné práci podobných úředníků při přípravě novely zákona o požární ochraně byla totiž v zákoně značně omezena role právě v oblasti městské prevence! Situace dnes vypadá tak, že na každém okrese najdeme jednoho, někde možná dva, či tři pracovníky HZS, kteří se danou problematikou a hlavně kontrolami zabývají. Představa, že kromě současné práce teď budou provádět kontroly a hlavně přeměřování nástěnek v každém bytovém domě svého okresu je značně fantastická.

Možná by také stálo zato tento výmysl, nebo spíše nesmysl podložit studií nějaké renomované agentury, který by na barevných grafech ukázal neuvěřitelné hodnoty ohrožení lidského zdraví právě zmiňovanými nástěnkami. Také by určitě všechny přítomné zaujal a ohromil graf počtu zraněných, nebo obětí následkem přímého ohrožení nástěnkami.

Dost už fantazírování, myslím, že zbytek pochopíte při čtení článku a shlédnutí přiložené reportáže z následujícího odkazu. Jsem přesvědčen, že poté budete naprosto připraveni přežít nástrahy bytových domů, zasklených vitrín a nepřekvapí Vás ani dovoz ředkviček z Egypta.
 
Celý článek a zejména video reportáž najdete na tomto odkazu
 
Počet shlédnutí : 2403
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor