http://hcr.kkp.cz  > Aktuality  > Pochvala potěší
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


Pochvala potěší  

26.4.2007 20:09:25  - Jiří Sucharda - Aktuality
V časopise Veřejná správa číslo 15 letošního roku, který odebírá většina městských a obecních úřadů i členů zastupitelstev obcí, vyšel zajímavý článek autora Ing. Karla Vodičky s názvem Pokus o pohled na správu obecního majetku.


V docela obsáhlém článku autor popisuje fungování ekonomika místních samospráv z hlediska zákonů o fungování obecního a krajského finančního systému a mj. v něm popisuje oblasti správy majetku. V deseti kapitolách popisuje jednotlivé odbory obcí a mezi nimi i Majetek požární ochrany. Tato kapitola je pro nás velmi povzbudivá a proto Vám přináším její doslovnou citaci:
„Majetek požární ochrany a jeho správa je brilantním příkladem hospodaření s ním. Rozvrstvení majetku mezi nemovitý (budovy) a movitý majetek (dopravní a další speciální technika) je vcelku rovnoměrné a majetek spravují profesionálně i fyzicky zdatní správci. Každá věc má své místo, svůj servis a pravidelné technické a revizní prohlídky. Jde o složitý systém provozu, správy a provádění navazujících logistických činností. Škoda, že ředitelé škol, nemocnic, domovů důchodců nechodí pravidelně právě k hasičům na odborné exkurze.“

Je zapotřebí k tomu něco dodávat?

Počet shlédnutí : 2712
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor