http://hcr.kkp.cz  > Aktuality  > Zajímavé německé stránky s technikou
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


Zajímavé německé stránky s technikou  

22.3.2007 12:58:45  - Jiří Sucharda - Aktuality
Na německých stránkách BOS-Fahrzeuge.info nás čeká mnoho zajímavých informací o "majákových" autech z celého světa i od nás.


Podařilo se nám totiž získat kontakt na fandu veškeré záchranářské techniky Larse Kocherscheida z Hamburku, který společně se svými kolegy hasiči a záchranáři vytvořil zajímavé stránky o záchranářské technice. Lars studuje v Hamburku univerzitu a krom toho se ve volném čase věnuje záchranářství. Vzhledem k tomu, že Larsova maminka je původem z Čech, veškerá komunikace se odehrává ve velmi dobrém česko-německém duchu.


Pod adresou www.bos-fahrzeuge.info se skrývají německé internetové stránky, které jsou současně největší známou internetovou galerií zásahových vozidel v Evropě. Nekomerční stránky obsahují přes 16.000 fotografií především hasičských a záchranářských vozidel.

Jméno stránek je vysvětleno německou zkratkou BOS („Behörden und Organe mit Sicherheitsaufgaben“) což se do češtiny dá přeložit jako Úřady a orgány s bezpečnostními úkoly. V němčině je tento výraz také názvem pro systém rádiove komunikace policie, hasičů, záchranné služby apod.

Na stránkach se zveřejňují pouze fotky, které splňují kvalitní standard kladený administratorským týmem a které splňují podmínky zveřejnění podle autorských práv. Fotografie musi mít rozlišení v šířce 750 pixelů a ve výšce nejméně 490 pixelů, jejich velikost však nesmí překročit 300 kb. Vozidlo musí být vyfotografováno celé, v ideálním případě tak, aby byly vidět dvě strany vozidla.

Nachází se zde i kategorie českých vozidel, která současně obsahuje cca. 100 fotografii. Další fotografie z České republiky jsou vítané. Zveřejňovat může každý registrovaný uživatel stránek nebo cestou přes administrátorský tým. Česká jazyková verze galerie neexistuje, je k dispozici pouze německá a anglická verze.
 
Pro dotazy a informace na stránky z České republiky je možné kontaktovat česky mluvícího administrátora na e-mailovou adrese
 
Vstup do části s českou technikou najdete zde
 
Počet shlédnutí : 3261
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor