http://hcr.kkp.cz  > Seznam akcí  > V Německu se vystavovaly a soutěžily traktory
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


V Německu se vystavovaly a soutěžily traktory  

20.2.2007 08:26:46  - Jiří Sucharda - Seznam akcí
Dnes opět sáhneme trošku do historie, neboť byly to právě traktory, které za první republiky a zejména po válce naradily u hasičů před cisternami koňské stříkačkové zápřahy...


Nádherná akce, kterou pořádá spolek Přátel traktorů v Saském Kemnitz má název Setkání traktorů a doprovodnou akcí loňského 6, ročníku bylo i 1. Mistrovství světa traktorů v tažení kamenného válce.

Na velké louce se shromáždilo více než 200 starých traktorů a zemědělských strojů, se kterými se jejich majitelé přijeli pochlubit. Některé byly opravdu výstavní a proto sbíraly vavříny v soutěžích za svůj nádherný vzhled, nebo rekonstrukci, další vypadaly, jako když se právě vrátily z pole či lesa. Celou akci, kromě těchto soutěží, doprovázela burza náhradních dílů, ale i prodej a nákup zemědělské techniky, bohatý sortiment občerstvení, stylové dětské atrakce z balíků slámy i stan s plechovými modely těchto strojů v až neuvěřitelné velikosti (měřítku). Stejně tak se návštěvníci zajímali o funkční modely parních strojů (malá továrny i děti převážející vláček), stranou zájmu nezůstaly ani stabilní motory s transmisemi a poháněnými stroji.

I přes nepříliš příznivé počasí však byla parkurová trať, kde se odehrával zlatý hřeb akce - mistrovství světa - tak obležena diváky, že nebylo téměř ani kde možné fotografovat. Traktory ve čtyřech výkonnostních třídách (do 25 k, do 40 k, nad 40 koní a pásové traktory) předváděly svoji sílu a řidiči své dovednosti. Zkrátka a jasně, bylo se na co dívat a škoda jen, že na celém parkovišti s několika stovkami aut návštěvníků jsme napočítali pouze 2 auta z Čech. Stejně tak i mezi vystavovanými traktory byl jen jeden přestavovaný Zetor 50 Super a jeden stavěný traktůrek se zetoráckou kapotou. Snad v příštím ročníku (kam už jsme se přihlásili) minimálně s naším Zetorem 25 A a Svobodou DK 12 rozšíříme sortiment výstavy o české stroje a možná uspějeme i v soutěžích. Tak nám držte palce a neváhejte a přijeďte se ve dnech 24. až 26. srpna do Kemnitz podívat, rozhodně nebudete litovat.

A kdo by stále pochyboval o spojení tarktorů s hasiči, snad pochopí z poslední fotografie z akce v Solvayových lomech u Karlštejna. 
Domovské stránky Traktoriády v Kemnitz /OL
 
Svoboda 12.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 
Počet shlédnutí : 5091
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor