http://hcr.kkp.cz  > Aktuality  > První schůzka organizátorů Hasičských slavností
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


První schůzka organizátorů Hasičských slavností  

11.2.2007 22:29:17  - Jiří Sucharda - Aktuality
Na této koordinační schůzce byly nastíněny veškeré zásadní informace ohledně této největší hasičské akce letošního roku.


Schůzky se zůčastnil mj. i krajský ředitel pan Novotný, starosta SH ČMS pan Richter, ředitel hasičského centra v Přibyslavi pan Pátek a řada dalších osobností. Hlavní organizátoři Jindřich Hejduk a Alena Borlová seznámili přítomné se svoji vizí letošních slavností a také s nejdůležitějšími body celé organizace. Upřesněn byl název, termín, záštita i spolupořadatelé. V další části se už mluvilo konkrétně a to k předběžnému harmonogramu obou hlavních dní (pátek - školy, sobota - dopoledne nástup a průvod, odpoledne návštěvníci), technické zázemí (ubytování, stravování), ale také přihlášení sborů, mediální kampaň, doprovodné akce apod.

Hlavní a nejdůležitější částí celých slavností bude slavnostní nástup a průvod jednotek spojený s nástupem praporů - proto je zapotřebí vše řádně připravit. Aby se podařilo docílit výsledný dojem na všechny návštěvníky a hosty slavností, je zapotřebí, aby sbory zúčastněné na nástupu dodrželi jakousi stejnokrojovou kázeň. Ta v žádné případě nespočívá v nakoupení nové, slavnostní uniformy, na kterou většina sborů nemá. Vždyť prece stačí, aby jednotka měla čistou a upravenou uniformu, ať už se jedná o teplákovou kombinézu, pracovní stejnokroj, nebo zásahový oděv. Čistý a upravený vzhled je nejlepší ukázkou naší důstojnosti a schopnosti udržet kázeň. Jsme přece uniformovanou složkou, která má být na co hrdá!

Co se týká další organizace, velké organizační výbory se budou konat nadále jedenkrát za měsíc, samostatné pracovní skupiny se budou scházet pouze podle potřeby.Počet shlédnutí : 2533
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor