http://hcr.kkp.cz  > Aktuality  > Hrdinský čin velitele družstva hasičů z Jiříkova
 Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  


Hrdinský čin velitele družstva hasičů z Jiříkova  

10.2.2007 16:55:57  - Jiří Sucharda - Aktuality
Přinášíme Vám téměř skutečný případ (ne)obyčejné lidské zodpovědnosti na straně jedné a neuvěřitelné lhostejnosti na straně druhé.


Dne 24.1.2007 velitel družstva směny A SDH Jiříkov pan Herbert Lache v 07.00 hodin nastoupil 24 hodinovou pohotovostní směnnou službu. V době okolo 10.45 hodin projížděl služebním vozidlem v Jiříkově po ulici Svobodova, kde si povšiml bezvládného těla ležícího v tratolišti krve.

Pan Herbert Lache na nic nečekal a i přes skutečnost, že ostatní projíždějící a chodci, kteří raději tělo obešli velkým obloukem, zastavil a vyběhl z vozidla.

Prohlídkou těla zjistil, že se jedná o starší ženu, která měla v obličejové části rozbitou hlavu a docházelo k tepennému krvácení. Provizorním tlakovým obvazem zastavil krvácení. V tomto okamžiku došlo k zástavě srdeční činnosti. Pan Herbert Lache na nic nečekal a zkušeně a hlavně okamžitě zahájil resuscitaci.Po obnovení srdeční činnosti začala paní Marcela Š. (1939) z Jiříkova opět sama dýchat. I když v okolí (rušná ulice na panelovém sídlišti) byla spousta přihlížejících musel ještě sám zavolat lékařskou pomoc. Žena byla převezena osádkou RZS na chirurgickou ambulanci v Rumburku, kde vše skončilo šťastně.

Později bylo zjištěno, že žena prodělala slabou mozkovou příhodu a upadla na zem, kde si o obrubník poranila hlavu.

Pan Herbert Lache nebyl lhostejný k ležícímu bezvládnému tělu a nezachoval se jako všichni kolemjdoucí, ale naopak, rychlým a profesionálním poskytnutím první pomoci zachránil Marcele Š. život.

Jsme velice pyšní a hrdí, že v našich řadách SDH Jiříkov máme takového velitele a zcela právem jej v nejbližším možném termínu navrhneme na medaili za záchranu života, kterou si zaslouží.


Pavel Svoboda, starosta SDH Jiříkov
 
Lache.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 
(Ne)obyčejný hrdina dnešních dní, jiříkovský hasič pan Herbert Lache.
 
Počet shlédnutí : 2791
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor